Konkurs „Miasto moje, a w nim…”

Stowarzyszenie Promocji Twórczości VILLA FOKSAL oraz Redakcja Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego „BOGORIA” na 25-lecie powstania czasopisma, ogłaszają konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.

Miasto moje, a w nim…

Na historię miasta składa się życie jego mieszkańców. Dlatego chcemy, abyście Państwo podzielili się z nami swoimi przeżyciami związanymi z Grodziskiem Mazowieckim, opisali wydarzenia ważne dla Was i dla Waszych rodzin. Takie momenty w swoim życiu, które były wjakiś sposób przełomowe. Mogą to być sprawy prywatne albo zawodowe. Napiszcie dlaczego wybraliście Grodzisk Mazowiecki jako miejsce zamieszkania. Gzy kierowaliście się pragmatyzmem, czy mieszkacie tu od pokoleń? Jak wyglądało miasto w latach waszej młodości? Jak wspominacie ludzi tu mieszkających i miejsca dla Was ważne?

Na zakończenie konkursu wybrane prace lub ich fragmenty zostaną opublikowane w „Bogorii” oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie

wyjazd do zaprzyjaźnionego z Grodziskiem miasta Weiz w Austrii.

Mamy nadzieję, że opublikowane wspomnienia będą nie tylko wspaniałą pamiątką dla Czytelników, ale także ważnym przyczynkiem do historii miasta. Zachęcamy jeszcze raz Czytelników „Bogorii” do podjęcia wyzwania i spisania swoich wspomnień. Dla laureatów konkursu przeznaczone są nagrody.

Tytuł konkursu nawiązuje do piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, ale każde miasto, także Grodzisk ma swoją historię pisaną dziejami jego mieszkańców.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL Sławomir Sadowski
Redaktor Naczelny Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego „BOGORIA” Krzysztof Bońkowski

Zasady Konkursu

1.Czytelnicy opisują swoje wspomnienia i przeżycia związane z Grodziskiem Mazowieckim.
2.Praca nie może przekraczać czterech stron maszynopisu (7200 znaków) plus 1 -3 zdjęcia.
3.Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatorów, a najciekawsze z nich w całości lub we fragmentach zostaną opublikowane w Grodziskim Piśmie Społeczno-Kulturalnym „Bogoria” oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL.
4.Prace można nadsyłać listownie do redakcji „Bogorii”
ul. Spółdzielcza 9, 05-825 Grodzisk Mazowiecki lub pocztą elektroniczną na adres: redakcja@gazetabogoria.pl z dopiskiem Konkurs „Miasto moje, a w nim”.
5.Konkurs trwa do 1 czerwca 2017 r.
6.Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie wyjazd do zaprzyjaźnionego z Grodziskiem miasta Weiz w Austrii.

Zapraszają
BOGORIA
Stowarzyszenie Promocji Twórczości
Villa Foksal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *