REKON – Wielkie manewry we Wrocławiu

3 czerwca przy ulicy Obornickiej we Wrocławiu pojawi się sporo sprzętu wojskowego, współczesnego i historycznego. Swój udział potwierdza też policja, inspekcja transportu drogowego i inne służby. Oczywiście nie zabraknie też rekonstruktorów w swoich historycznych uniformach z bronią, nie tylko czarnoprochową. REKON 2017, czyli VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych po raz kolejny zapowiada się na imprezę pełną atrakcji, choć odbędzie się bez żadnego dofinansowania instytucji zewnętrznych.

– W tym roku nie możemy niestety liczyć na wsparcie od instytucji zewnętrznych, wobec czego wydarzenie będziemy finansować z własnych środków i mamy nadzieję z pieniędzy, które zbierzemy w ramach kampanii crowdfundingowej – mówi Cezary Szarugiewicz z Fundacji Promocji Historii i Techniki Militarnej „Militarni Wrocław”. – Kwota wsparcia, jaka jest nam potrzebna to co najmniej 8 500 zł. Dzięki niej będziemy mogli zorganizować m.in. cieszące się co roku ogromnym zainteresowaniem rekonstrukcje historycznych bitew. Można nas wesprzeć przez stronę https://wspieram.to/rekon. Zapraszamy również sponsorów.

Wielka armata i mnóstwo historycznych mundurów

Jedną z atrakcji tegorocznego REKONU będzie samobieżna armato-haubica DANA i prezentacja sprzętu inżynieryjnego. Nie zabraknie pokazów rekonstruktorów i służb mundurowych.

– Zapraszam wszystkich miłośników wojskowości – tej współczesnej jak i dawnej, do odwiedzenia tegorocznego REKONU – mówi Cezary Szarugiewicz. – Jak poprzednio postanowiliśmy zorganizować imprezę na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. To miejsce w połączeniu z naszymi pomysłami daje niebywałe efekty. W zeszłym roku swój sprzęt i swoje kolekcje przedstawiało blisko 300 osób, a odwiedziło nas ponad 8000 ludzi.

Zdobędą most

Oczywiście nie obejdzie się bez pokazów strzelania z broni czarnoprochowej, ale będziemy po raz kolejny zdobywać most, który? Zobaczycie. Widzowie będą mogli postrzelać na strzelnicy ASG oraz na urządzeniu do nauki celowania CYKLOP. Na odwiedzających będą czekały stoiska handlowe z militariami. Nie obejdzie się także bez żołnierskiej grochówki.

VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historii wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, a także służby mundurowe i ratownicze. Wstęp dla zwiedzających i wystawców będzie bezpłatny.

– REKON jest jedyną ofertą tego typu w naszym regionie. To prezentacja, która swoim zakresem obejmuje kompleksowe przedstawienie historii wojskowości, w którym swój udział równocześnie miałyby służby mundurowe, ratownicze, rekonstruktorzy, pasjonaci historii wojskowości i muzea – dodaje Cezary Szarugiewicz.

W programie:

prezentacje Grup Rekonstrukcji Historycznych i służb mundurowych,
inscenizacje historyczne,
pokaz zabytkowego i współczesnego sprzętu wojskowego,
koncerty,
pokazy orkiestr służb mundurowych,
wystawy muzealne,
giełda militarna.

Co: REKON 2017 – VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych

Gdzie: Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu przy ul. Obornickiej 108

Kiedy: 3-4 czerwca (sobota – niedziela)

Wstęp wolny

Organizator: Fundacja Promocji Historii i Techniki Militarnej „Militarni Wrocław”

Wsparcie społecznościowe: https://wspieram.to/rekon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *